Půjčka na směnku od lichváře bez doložení příjmu

Půjčka na směnku od lichváře bez doložení příjmu

Na tyto půjčky ale obvykle na internetu nenarazíte. Určitě nenajdete nějaký inzerát typu „jsem lichvář a půjčím vám peníze bez doložení příjmu, řekněte si, kolik potřebujete“.

Půjčit si peníze, když se dostanete do finanční tísně, může být velmi složité. Pokud přijdete o práci, a jste úplně bez příjmu, pak je to s půjčováním peněz těžké. V bance vám nepůjčí. A u nebankovních společností se to také obvykle neobejde bez doložení příjmu. Co dělat v takové situaci?

Nebankovní půjčky bez doložení příjmu?

Půjčka od banky je možná, jen pokud pracujete nebo podnikáte, a máte nějaký zdroj pravidelného příjmu. Jinak vám banka většinou nepůjčí. Výjimkou může být situace, kdy máte u banky účet již delší dobu. Nebo když potřebujete spíše jen menší částku. Pak můžete dostat nějakou půjčku od banky, i když jste dočasně bez příjmu. Není to ale příliš časté.

Něco jiného jsou nebankovní půjčky, od různých finančních společností. Ty někdy inzerují i půjčky bez příjmu. V takovém případě (bez doložení příjmu), jsou ale často nabízeny jen malé půjčky. Obvykle se jedná o částky do 5000 Kč.

Výhodou je to, že takto malou částku, můžete někdy dostat i v hotovosti na ruku. Nevýhodou je pak to, že obvykle musíte peníze vrátit za pár týdnů. Tyto nebankovní půjčky jsou jen krátkodobé. Často musíte celou půjčenou sumu vrátit do 4 nebo 5 týdnů. A zaplatíte i poměrně vysoké poplatky.

Půjčka na směnku od lichváře

Něco úplně jiného jsou půjčky na směnku od lichváře. Pro mnoho lidí je to často jediná možnost, jak si půjčit peníze. Na tyto půjčky ale obvykle na internetu nenarazíte. Určitě nenajdete nějaký inzerát typu „jsem lichvář a půjčím vám peníze bez doložení příjmu, řekněte si, kolik potřebujete“.

Lichva, lichvářské půjčky, jsou zakázané zákonem. To ale nezaznamená, že neexistují. V mnoha různých lokalitách působí celá řada soukromých osob, která poskytuje lichvářské půjčky. Je to často mezi sociálně slabšími občany.

Půjčka od lichváře s úrokem 100% i více

Typickým znakem lichvářské půjčky je to, že musíte zaplatit i 100% úrok. Půjčíte si třeba 100 tisíc korun a za půl roku musíte vrátit 200 tisíc korun. Nebo za rok 250 tisíc korun.

Lichvářské půjčky na jednu stranu dávají šanci půjčit si peníze i těm, kterým by nikde jinde nepůjčili. Je to ale současně velmi vysoké riziko. Lichvářské půjčky spadají buď do velmi šedé zóny, nebo se jedná o vyloženě nelegální aktivity. Pokud v průběhu splácení takové půjčky nastane nějaký problém, pak se většinou nemáte kam obrátit.

Půjčka od lichváře na splátky?

Existují různé půjčky od lichváře. Někdy je to půjčka na směnku, kde musíte celou půjčenou sumu vrátit za pár týdnů nebo měsíců. Jindy to mohou být i půjčky na splátky. Pak splácíte pravidelně každý týden nebo měsíc.

Pozor ale na to, že u lichvářských půjček se netoleruje žádné zpoždění. Opozdíte se i jenom o jeden den a už máte problém.

Pozor na lichvářské půjčky, kde vám půjčí peníze

Pokud jste se dostali do finanční nouze a zkoušíte najít nějakou lichvářkou půjčku, kde vám půjčí peníze, pak byste si to měli velmi dobře rozmyslet. Tyto extrémně nevýhodné půjčky určitě nejsou vhodným řešením. Velmi dobře to shrnuje i tento článek na idnes.cz.

Půjčovat si peníze do lichváře, na 100% úrok je přímá cesta do finančního pekla. Je to jistý způsob, jak se dostat do nekonečné dluhové spirály, ze které se pak už budete jen velmi těžko dostávat.